אהבה חדשה

 

אהבה חדשה

המחשבה על להתחתן מחדש אחרי מות הבעל או האישה היא צעד אדיר עבור גבר או אישה שהיו נשואים באושר שנים רבות. אולם, לאור התפתחות הרפואה והארכת תוחלת החיים, אנו רואים היום מבוגרים רבים שמתאהבים גם בגיל השלישי, ואפילו מתחתנים. בתי אבות ופעילויות קהילתיות מעניקות מסגרת חברתית, בה ניתן למצוא אהבה חדשה.

אם בן זוגכם נפטר, ואתם חושבים על חתונה, ודאי מציפות אתכם שאלות רבות, כגון:
- כיצד לעשות את זה "נכון"?
- כיצד יקבלו זאת הילדים והמשפחה?
- איך לחגוג?
- איך לספר זאת לסביבה הקרובה ומה יגידו?
- האם זה לא יראה טיפשי להתחתן בגילנו?
- כיצד תגיב משפחתו של בן הזוג המנוח?
- וכמובן – מה ללבוש...?

כלות צעירות מוקפות כל העת בעצות איך ומה לעשות, בעוד כלות מבוגרות יותר צריכות להסתדר בעצמן ולהמציא את הגלגל מחדש.

ובכן, מדוע שזה יראה טיפשי להתחתן בגיל מבוגר? אהבה יכולה להגיע בכל גיל, ומי אמר שרק לצעירים מותר להתאהב? ולגבי תגובות הסביבה – אם אתם זוג מבוגר, אתם בהחלט עלולים למשוך מבטי קנאה וצרות עין מהסביבה, אך החברים הקרובים ישמחו מאוד לראות שאתם מאושרים אחד עם השניה.

היו מודעים לכך שילדיכם עלולים להיות מוטרדים מנישואיכם. התסכול שקיים בלראות את אחד ההורים נישא למישהו אחר, שכביכול "מאיים" על זיכרון ההורה השני שנפטר, יכול לבוא לילדים בכל גיל. נסו לקוות כי ילדיכם בוגרים מספיק כדי להתמודד עם המצב, ולהבין שגם אתם זקוקים לבן זוג לחיים, לאושר ולתחושת ה"ביחד", במיוחד לאור האובדן שחוויתם.

תוכלו לנסות לחלוק עם הילדים והנכדים את אושרכם על ידי שיתופם בארגון החתונה. צאו לבילויים משותפים עם משפחתכם ועם בן הזוג החדש; בקשו מהילדים שילדיהם (נכדיכם) יהיו שושבינים בחתונה; ובקשו מהילדים להתלוות אליכם ולייעץ לכם בהכנות לחתונה - הם ודאי יודעים יותר מכם, שהרי החתונה שלהם הייתה לפני זמן לא רב, בעוד החתונה הראשונה שלכם הייתה לפני עשרות שנים!

כלות – בכל גיל שיהיו – מתלבטות מה ילבשו ביום הגדול. בעיקר כלות מבוגרות שואלות את עצמן את השאלות "מה כבר יכול להתאים לי בגילי? האם לא איראה מגוחכת? ואיך אוכל לקרוא לעצמי כלה בגיל 70?" ובכן, למה לא? בעיני בעלך לעתיד, את היא הכלה ביום חתונתכם. סביר להניח שלא תרצי ללבוש שמלת כלה מסורתית, אך אין סיבה שלא תיראי יפהפייה ומלכותית בחליפה מתוחכמת או בשמלת ערב שמותאמות לאופייך. ובנוסף – פרחים מוסיפים חן בכל גיל.

תכננו יחד את היום שלכם, בין אם זה אירוע אינטימי או אירוע רב משתתפים. אספו סביבכם אנשים שאתם אוהבים ושאוהבים אתכם, הכינו את הכל מראש, ואין שום סיבה בעולם שזה לא יהיה היום ששניכם חלמתם עליו.