הכל אודות קשת

ברוכים הבאים לעמותת קשת! 

הדיירים הנמצאים במוסדות קשת שייכים לכל הקשת הסוציו־אקונומית, ביניהם אוכלוסייה חזקה כמו גם מחוסרי בית ואנשים שלא נמצא להם מקום אחר. אחד העקרונות המובילים בקשת הוא שדין פרטי כדין ציבורי ואלה שנכנסים למוסדות באופן פרטי משלמים סכום דומה לתשלום הציבורי עבור אותה מיטה וכולם זוכים לטיפול מיטבי בסטנדרטים גבוהים.

סמכויות ניהול העמותה נמצאות בידי הוועד המנהל והוא אמון על יישום התקנון, שבו באים לביטוי מטרות העמותה וחזונה, וכן על שקיפות ותקינות עשייתה. כמו כן, הוועד המנהל אחראי על תכנון שנת העבודה והמסגרת התקציבית והבאתה לאישור האסיפה הכללית. בין חברי הוועד המנהל מכהנים בעלי תפקידים בכירים, הפועלים ללא שכר.

קשת משמשת גורם ביצועי מרכזי של שירותים קהילתיים לזקנים ועובדת בשיתוף פעולה מלא ופורה עם אשל-ג'וינט ישראל, משרד הרווחה ומינהל השירותים החברתיים בעיריית תל אביב-יפו. קשת מספקת לרשות המקומית פתרונות מידיים לאשפוזי חירום, טיפולי שיניים וארוחות חמות בחג ומסייעת לעירייה מול האוכלוסיות החלשות, המוכרות על ידי הרווחה.

קשת היא גורם הרווחה הראשון בישראל שקיבל את תו תקן ISO 9001 2008 בניהול מוסדות ושירותים לאוכלוסייה הבוגרת, ושומר עליו כבר למעלה מ־10 שנים על מצוינות זו. בקרת האיכות מתייחסת לאיכות הטיפול, לתהליכי העבודה, לשירותי המזון, הכביסה והניקיון לביצוע הרכש. 


 

 

איכות הטיפול: הטיפול שקשת מעניקה לקשישים זוכה לציונים גבוהים ביותר ועומד בסטנדרטים של משרדי הבריאות והרווחה ובתקני איכות ומצוינות של ISO 9001. בקרת האיכות, הנבדקת מדי שנה, שומרת על הישג זה כבר למעלה מעשר שנים וכוללת תהליכי עבודה, שירותי מזון, כביסה וניקיון, ביצוע רכש וכמובן איכות הטיפול.

מצוינות בשירות: מדיניותה של קשת מכוונת להשקעה בלתי מתפשרת בהון האנושי, למצוינות בשירות, לעבודה מתוך שקיפות ויחסי אמון, לשיפור השירותים הקיימים ולביסוס מערכת היחסים עם גורמים מקצועיים שונים. עובדי קשת מספקים מענה לצורכי הדיירים מתוך ראיית טובתם והקשבה לקולם.

רצף טיפולי: במוסדות קשת נמצאים קשישים במצבים בריאותיים שונים, עצמאיים, תשושים, תשושי נפש, סיעודיים וסיעודיים מורכבים. קשיש הנכנס לאחד ממוסדות קשת מקבל מענה לצרכיו בהתאם ליכולת התפקוד שלו וגם במצבים שבהם בריאותו מידרדרת.

מופת ודוגמה לדו־קיום: מוסדותיה של קשת פתוחים בפני בני כל העדות והעמים. העובדים מייצגים גם הם לאומים שונים ותרבויות מגוונות. כך אפשר למצוא בקרב העובדים, במגוון תפקידים, ערבים ויהודים, נוצרים ומוסלמים, יוצאי אתיופיה בצד יוצאי רוסיה וארצות אחרות. קשת פועלת לטיפוח המשאב האנושי, שמירה על איכותו מקצועיותו, ללא הבדל של גזע, דת ומוצא.

סביבה ירוקה ומרכזית: מוסדות קשת ברובם נמצאים בסביבה ירוקה, מטופחת ונעימה. למשל: המרכז הרפואי גריאטרי צהלון ממוקם במרכזה של יפו, מוקף מדשאות ופינות חן מוצלות, מזרקות וגנים, המעניקים תחושה מרגיעה וייחודית לדיירים ולמבקרים. המרכז הרפואי גריאטרי גבעת השלושה נמצא במרכז העיר פתח תקווה, בשטח של כ־60 דונם של מרחבים ירוקים ואווירה כפרית מרגיעה. בית החולים הגריאטרי לה גרדיה ממוקם מעל פארק, בסמיכות למרכז מסחרי גדול, באזור המיועד לפיתוח מאסיבי על ידי עיריית תל אביב.

שירותים קהילתיים: קשת מפתחת שירותים קהילתיים לטובת האוכלוסייה המבוגרת בתל אביב-יפו.  במסגרת זאת, פועלים מועדונים קהילתיים, המקיימים תכניות פנאי ותרבות מגוונות לחיזוק ולהידוק הקשר עם הסביבה ועם קבוצות אוכלוסייה אחרות, והם פתוחים גם בפני תושבי הסביבה. אחד השירותים הקהילתיים הייחודיים היא מרפאת השיניים הקהילתית הפועלת בתוך מתחם צהלון, הנותנת שירות וזמינה לדיירי קשת ולתושבי העיר.

קשר עם המשפחות: קשר שוטף עם המשפחות מתקיים לאורך כל שהות האדם באחד ממוסדותיה של קשת, כאשר העובדים מהווים אוזן קשבת למשפחות בכל נושא. פסיכולוג מומחה מדריך את הצוותים בכל הקשור להידוק הקשר עם המשפחות ולתמיכה בהן בעת ההתמודדות עם אשפוזו של בן המשפחה.

שירותי בית: בשנים האחרונות, לאור המגמה של קשישים להישאר לגור בביתם, קשת מפתחת שירותי בית וטיפולים למרותקי בית. זהו אחד הנושאים שבו קשת מבקשת להרחיב את שורותיה ולהגיע לאוכלוסייה רבה יותר.

שיתופי פעולה נרחבים: קשת מקיימת שיתוף פעולה עם משרדי ממשלה, רשויות מקומיות ובעיקר עיריית תל אביב-יפו, אשל-ג'וינט ישראל, עמותות וארגונים שונים, כל זאת למען פיתוח שירותים וקידום תכניות חדשות לאוכלוסייה המבוגרת.

ניהול מקצועי מוקפד: קשת, עמותה ציבורית ללא מטרות רווח, עם ניהול מקצועי מוקפד, שומרת על איתנות ויציבות כלכלית. קשת משקיעה את הכנסותיה בטיפוח הלקוחות, בשדרוג המוסדות ובפיתוח ההון האנושי. כל זאת לקידום איכות חייו של האדם הזקן ללא הבדל בין חסרי אמצעים לבעלי אמצעים ומתוך שמירה על כבוד הקשיש, זכויותיו ומצבו הפיזי והרגשי.