הדרכות חודש פברואר 2017

 

 


סדנה
לעריכת מבדקים פנימיים

בתאריכים 5/2/17, 12/2/17 התקיימה במרכז ההדרכות בצהלון הכשרה בת יומיים על ההכשרה לעריכת מבדקים בדגש על הסטנדרטים של תקן ישראלי עדכני 9001:2015ISO . השתתפו בסדנה מאמתים ותיקים של קשת, לצד מאמתים חדשים. את ההכשרה הנחה: אורי יברכיהו, M.Sc, מרצה בכיר במרכז ההדרכה של מכון התקנים הישראלי, מדריך אודיטורים (בודקים חיצוניים) מטעם מכון התקנים וחבר בוועדות תקינה. בתום ההכשרה ניתנה למאמתי האיכות תעודה.

מאמתי האיכות של קשת לשנת 2017 הם: נועה איתיאל, לריסה אידיזינסקי, אליה גינתון, אורית פלקה, שלמה מוסקונה, פאולה היזמי, אביגיל עיני, מורד אסדי, חוה מקלף, מלי סטלקובסקי. אנו מאחלים להם הצלחה בתפקיד ורואים בהם שותפים להובלת הארגון למצוינות ואיכות.

סדנה בנושא תהליכי איכות לשיפור מתמיד ועדכונים של תקן ישראלי 9001:2105 ISO 

את ההרצאה הנחה אורי יברכיהו ובה השתתפו מנהלים, ראשי סקטורים ממוסדות וממרכזי קשת וכן מאמתי האיכות של קשת. הסדנה עסקה בחשיבות קיומם של תהליכי איכות ושיפור מתמידים בארגונים ובשינויים העיקריים של המהדורה החדשה לתקן. בסדנה ניתנו דוגמאות מארגונים שונים בארץ ובעולם ולסיום מספר מנהלים השתתפו בתרגיל זריקת כדור על פי זמנים, אשר הדגיש בדרך יצירתית והומוריסטית את חשיבות הצבת מטרות ויעדים איכותיים ומדידים.

 

סדנה בנושא מנופי צמיחה לקשת - ניתוח על פי SWOT

(ראשי תיבות: (Strengths, Weaknesses, Opportunities, Threats

סדנה בנושא: מנופי צמיחה לקשת, באמצעות מודל SWOT, שהוא מודל תכנון וניהול אסטרטגי לבחינת יכולת הארגון לייצר יתרון תחרותי בסביבה בה הוא פועל, נערכה בצהלון. השיטה מנתחת את הסביבה הפנימית והחיצונית של הארגון, ועל בסיס הניתוחים, מעריכה את סיכוייו של הארגון להצליח. בסדנה השתתפו מנהלים ממוסדות קשת, מטה  ומרכזי קשת בקהילה. המשתתפים התבקשו לזהות את חוזקות הארגון, חולשותיו, איומים (חיצוניים) על הארגון  וההזדמנויות שלו. לאחר סיעור מוחות, נערך דיון בקבוצות קטנות ובו הועלו פתרונות יצירתיים להתמודדות עם איומים והפיכתם להזדמנויות לשיפור ולצמיחה.