מאמרים-מידע כללי

מאמרים-מידע כללי 

הצילו – פנסיה!
מזל טוב, יצאתם לפנסיה! ומה עושים עכשיו? אחרי 30 או 40 שנה של עבודה מאומצת, ימים טרופים, אינספור פגישות ודיונים והרבה קפה – אתם סופסוף נחים. אתם ודאי אומרים לעצמכם: עכשיו יהיה לי זמן לעשות דברים שאף פעם לא הספקתי להגיע אליהם. אבל לאט לאט אתם מגלים, שמהר מאוד הדברים האלו נגמרים ומתחיל השעמום...

שיקום יום בקהילה בשיטת נוירו-יפרה

ג'וזף גליקמן, קשיש יהודי מסן דייגו, לקה באירוע מוחי קשה בהיותו בן 85. למרות שנאמר לו כי אין סיכוי שיוכל אי פעם לקום מכסא הגלגלים שלו, משום שאיבד את שיווי משקלו, החליט גליקמן לא לוותר. אחות שטיפלה בו סיפרה לו על פיזיותרפיסט שמתמחה בשיקום לאחר אירוע מוחי, בשיטה חדשה, והוא הגיע אליו לטיפול. בסוף התהליך, לא רק שגליקמן חזר ללכת, הוא אף קיבל את רישיון הנהיגה שלו בחזרה.

תאונות בבית – מדריך בטיחות

דווקא בביתם, שהוא נמל-המבטחים שלהם והמקום הכי חם ומוגן, יכולות לקרות לקשישים התאונות הכי לא נעימות. ולא כי לא נזהרים – אלא פשוט כי ישנם דברים המהווים סכנה, אשר פשוט לא עולים על דעתנו או לא נתפסים כמסוכנים. קשישים נפצעים כל הזמן מדברים כאלו – אבל אם נדע מה הם וכיצד לטפל בהם, נוכל להימנע מהתאונות ומהפציעות העלולות להיגרם בעקבות טיפול או תחזוקה לא נכונים.

כיצד לכתוב צוואה?

כתיבת צוואה יכולה להיעשות בכל שלב בחיים, לאו דווקא בגיל מבוגר – למרות שאז זה הכי נפוץ. אנשים כותבים צוואה גם כאשר הם חולים, או מתאלמנים, או להבדיל – מתעשרים. אולם, כתיבת צוואה יכולה להיות עניין מסובך, וכדאי שהיא תיכתב בסיוע עורך דין. ובכל זאת, פרט לעניינים המשפטיים, על תוכן הצוואה אתם מחליטים וכדאי שתדעו איך לעשות זאת נכון.

אף פעם לא מאוחר מדי

עולם התחביבים ומלאכת היד גדול ורחב, וכל אחד יכול למצוא בו משהו שמדבר אליו. היתרונות באימוץ תחביב רבים וטובים. אפשר לבלות חיים שלמים בלימוד התחביבים השונים, אך זה עלול לגזול כסף רב ולעורר תסכול אם התחביב אינו מתאים. איך אם כן מוצאים את התחביב המסוים שיתאים בדיוק, שיספק הנאה, שיעביר את הזמן בכיף ושייתן ערך מוסף?
 
עובד זר לטיפול סיעודי
העסקת עובד זר לטיפול סיעודי הינו פיתרון מצוין להורים קשישים ולכל אדם אחר הזקוק להשגחה ועזרה סיעודית. אנשים רבים הנזקקים לעזרה סיעודית נדרשים לטיפול צמוד, במקרים רבים טיפול של 24 שעות ביממה, כאשר עזרה כזו בדרך כלל מצריכה מגורים של המטפל בביתו של המטופל.

החיים שלך – הסיפור שלך

כתיבת סיפור חיים היא צורך אותו מרגישים אנשים רבים המגיעים לגיל מבוגר. הרצון לשתף בחוויות שעברו עליהם, לספר על בית אמא, להכניס קורטוב של היסטוריה ולהשאיר מזכרת לדורות הבאים – אלו הם רק חלק קטן מהסיבות שמובילות את האדם אל כתיבת תולדות חייו.

טיפול בעזרת בעלי חיים
מרגלית היא אישה בת 87, הנמצאת בשלב מתקדם מאוד של מחלת האלצהיימר. רוב הזמן היא יושבת בשקט בכסא הגלגלים שלה, ואף אחד אינו יודע אם היא מודעת לעולם שנמצא סביבה. אולם, בימים שמגיעה אליה דייזי, כלבת גולדן רטריבר מקסימה, חיוך מסתמן על פניה של מרגלית. היא מושיטה יד ללטף את הכלבה ולפעמים אף אומרת מילה או שתיים.

ידידו הטוב ביותר של הזקן
כלבים וחתולים אינם רק ידידיהם הטובים של האדם; הם ידידיהם הטובים ביותר של הזקנים. קירבתן של חיות המחמד הללו לזקנים הוכחה מחקרית כתורמת לבריאותם הנפשית והפיזית של הזקנים. כלב, חתול, ציפור וכדומה, הן חיות המשמחות את בעליהן. הן מעניקות אהבה בלתי מוגבלת וללא תנאי, משמשות חבר לשיחה, מאפשרות מגע ואינטראקציה ומפיגות את תחושת הבדידות אשר כה מאפיינת את בני הגיל הזה.