מועדון אביבים - בהרחבה

 

 

מהו הסוד של הזדקנות מוצלחת? כיצד אפשר להגיע אל המערכה השלישית של החיים עם כוחות מחוזקים ותשוקה לחיים?

מועדון אביבים, השוכן בליבה של רמת אביב הוותיקה, ברחוב חיים לבנון 75 (מול האוניברסיטה), מיועד לבני 50 ומעלה מכל רחבי תל אביב. אוכלוסיית המועדון מורכבת רובה מתושביה הוותיקים של שכונת רמת אביב.

המועדון מציע דרכים רבות ופעילויות מגוונות הפותחות בפני גמלאים צעירים יותר וצעירים פחות את האפשרויות ליהנות, ללמוד, לחיות, לפעול, לחוות, להתנסות, להתפתח, להרגיש משמעותי, להרגיש שרואים אותו, לקבל ולהעניק לאחרים ולעצמם ולתת לחיים משמעות ומקום של הגשמה עצמית ואורח חיים בריא.

במועדון אביבים מוצאים בית חם, חברים, פעילויות מהנות, הרצאות, סדנאות, לימודי מחשב, הדרכות לשימוש במכשירי סמארטפונים, לימוד שפות, תנ"ך וציור, מקהלה, מוסיקה קלאסית, חדר כושר למוח, פעילויות גופניות מגוונות, כגון: פלדנקרייז, פילטיס, יוגה, צ'י קונג, התעמלות בריאותית והתעמלות לחיזוק העצמות וחיטוב, קבוצת "זומבה גולד" מלאת שמחת חיים, ועוד...

כמו כן, חברי המועדון יוצאים לסיורים ולטיולים ברחבי הארץ, מבקרים במוזיאונים, זוכים לנופשונים ולקניית כרטיסים מוזלים להצגות.

"אני מאמינה כי החיים הם מדרגות עולות ועולות... בני האדם נמצאים בהתפתחות מתמדת... הרוח, השמחה, האהבה, היצירה, הנתינה וההתרגשות לעולם לא דועכים.

מועדון אביבים מזמין את הגמלאים להיכנס בשעריו ולטעום את טעם החיים הטובים, במועדון מקבלים יחס אישי וחם ממני ומכל הצוות", אומרת נועה איתיאל, מנהלת המועדון.

גמלאים צעירים אשר בוחרים להיכנס בשעריו של המועדון, זוכים להרגיש בו כבבית, היחס החם, הקרבה וההיכרות האישית של הצוות עם כל אחד ואחד מבאי המועדון — מביאים את החברים להרגיש שווים, נראים, משמעותיים ונהנים. 

ומה אומרים חברי המועדון?


·         "המקום הזה הוא הבית הראשון שלי... בביתי אני מרגישה זקנה ופה אני מרגישה חיה".
·         "בלי המועדון הזה, הייתי משתגעת".
·         "מגוון הפעילויות הרחב והמיוחד פה מעשיר את עולמי ונותן לי סיבה לקום בבוקר".
·         "כל פעם שאני נכנסת למועדון אני מרגישה טוב ומחייכת".


נתונים

200 חברים המשלמים לחוגים.
כ-100 אנשים נוספים נהנים מפעילויות המועדון השוטפות (הרצאות, סרטים, טיולים, סדנאות וכדומה).