מרכז יום אביבים - בהרחבה

 

 

מרכז יום "קשת אביבים" הוא חלק מרצף שירותים לאוכלוסייה הזקנה, המקיים פעילות טיפולית, חברתית, תרבותית, תומכת ואוהבת למתגוררים בצפונה של העיר תל אביב-יפו.
היופי לא הולך לאיבוד אף פעם. כאשר אנו מזדקנים, הוא פשוט עובר מהפנים אל הלב...
אנו, במרכז היום, מבליטים את היופי שבזיקנה, שמביא אתו איכויות של חוכמה, ניסיון חייםנתינה, השלמה ופיוס, אך בעיקר אמירה חדשה ומשמעותית, שהעולם אינו שייך אך ורק לצעירים. גם אנו פוגשים את השמחה, ההתלהבות, ההרפתקנות לחוויות חדשות והיצירה אצל אנשים מבוגרים הבאים בשערנו.המרכז ממוקד בצפונה של העיר (מול האוניברסיטה), במבנה חדש ומואר הנותן תחושה של בית ושל סביבה ירוקה, בהיותו טובל בחורש טבעי ירוק
חברי המרכז, נהנים משירותי הסעות הלוך וחזור (גם הסעות נכים), ארוחת בוקר וצהריים עשירות, מזינות ובריאות בפיקוח דיאטנית, שירותי רחצה, פדיקור, טיפולי יופי וספרות, כל אלה לצד פעילות תרבות ופנאי עשירה.

 

פעילויות ותכנים

חברי המרכז נהנים מחוגים מגוונים, הכוללים: התעמלות (שלוש קבוצות כל יום), פיזיותרפיה, מוסיקה (שירה והאזנה למוסיקה קלאסית), תכנית מיוחדת לניצולי שואה, חוגי אמנות (ציור, קרמיקה), מחשבים, הרצאות בנושאים שונים, חוגים בנושאים כמו: אדריכלות עולם, היסטוריה, תנ"ך, יידיש, סיפורים, אקטואליה, יוגה צחוק, טיפולי מגע (טווינה), ועוד. החברים חוגגים יחדיו את החגים, יוצאים לטיולים, לסרטים, ועוד. כמו כן מתקיימת פעילות בין־דורית (עם תלמידים, חיילים וסטודנטים). 

חברי המרכז לא אומרים "פעם היינו כך וכך"... "פעם עשינו כך וכך"... אלא יוצרים, לומדים, נפגשים גם בהווה ומעניקים משמעות חדשה לחיים גם בגיל הזיקנה.
הצוות מקצועי ומיומן, מעניק יחס אישי וחם לכל חבר. בין חברי הצוות: עו"ס, אח, פיזיותרפיסט, מטפלים ומתנדבים

המרכז פתוח מדי יום משעות הבוקר ועד הצהריים.

לקט מדברי החברים

  • "רואים את ההשתדלות שלכם לשמח כל אחד ואחת, את רגישותכם לקלוט כל אדם באשר הוא. אימא מצפה בקוצר רוח לבוא אליכם. אלו הרגעים הכי משמעותיים עבורה".
  • "המקום הזה בשבילי יותר מבית".
  • "בזכותכם אני מרגישה שחזרתי לשמחת החיים שלי ולרצון לחיות".
  • "בימים שבהם אני במרכז, יש ניחוח אחר באוויר ואפילו לאוכל יש טעם טוב יותר".
  • "בכל בוקר, כאשר אני מגיעה למרכז, מקבלים אותי עם חיוך והרבה אהבה".

 

מי זכאי?

קשישים בעלי ירידה תפקודית, פיזית, צלולים, מוזמנים לפנות אל מרכז היום דרך לשכת הרווחה/קופת חולים/ שירותים בקהילה או באופן עצמאי בטלפון או במייל המופיעים בהמשך.
זכאי חוק סיעודבהמרה למרכז יום, ישלמו 15 ש"ח ליום.
באופן פרטי – 150 ש"ח ליום, כולל הסעות, ארוחות ופעילויות במקום
יש לפנות לעובדת הסוציאלית רבקה/או לחוה המזכירה
הפונים יוזמנו ליום ניסיון ללא תשלום וללא התחייבות. אם יימצאו מתאימים יוזמנו להשתלב במרכז לאחר ריאיון קבלה עם המנהלת והאח.