מתנדבים

 מוקדי הקשר והסיוע של קשת פועלים כבר שנים רבות על ידי מתנדבים בלבד, ופזורים ברחבי העיר. המתנדבים עוסקים באיתור הקשיש, בזיהוי צרכיו, בהכנת תכנית קשר וסיוע בשיתוף הקשיש ובקיום רשת תמיכה קהילתית. המטרה היא לאתר את אותם הקשישים שגרים עדיין בבתיהם בגלל מגבלות כלכליות, או שפשוט אינם רוצים לעזוב את מקום המגורים שלהם מתוך הרגל ורגש.

המתנדבים מגישים סיוע טלפוני, עזרה באיתור כתובות ושעות קבלה, מספרי טלפון, אנשי קשר, תיווך בין הקשיש לרשויות, כמו: רווחה, קופת חולים, עירייה, ועוד. חלק  מהמתנדבים עושים ביקורי בית, בהם הם מוציאים את הקשיש לבית קפה או עורכים אתו קניות. המתנדבים משתדלים ליצור קשר עם הקשישים בעיקר לקראת חגים וגם לאחל ברכות בימי הולדת.

תפקידם של המתנדבים חשוב ומשמעותי והם מהווים אוזן קשבת לקשישים; נותנים ייעוץ לקשישים ולבני משפחותיהםמספקים מידע עדכני בתחומי השירותים והזכויות המגיעים לקשיש; מתווכים בין הקשישים לגורמים בקהילה לצורך קבלת עזרה; מבצעים ביקורי בית; מלווים קשישים בעת הצורך ושמשים להם כחברה; מסייעים בתיקוני בית קלים, בייעוץ במיגון הבית ומטפלים בתלונות של קשישים. כל נושא מטופל לגופו עד למציאת הפתרון המתאים. 

אם אתם חושבים שיש לכם מה לתרום ומעוניינים להעשיר את חיי הקשישים – בואו אלינו ותמצאו מסלול מספק של התנדבות. 


מתנדבים באגודת קשת

להתקשרות: אליה גינתון 03-5133442.