שלושה עובדים מצטיינים בכנס לזכרה של מירה איילון ז"ל

 

בתחילת חודש יוני התקיים הכנס השנתי המסורתי לזכרה של מירה איילון. הכנס נערך במרכז הגריאטרי גבעת השלושה, שם עבדה מירה כמנהלת שירותי הסיעוד, בנוכחות עובדי קשת, צוותים מקצועיים מבתי חולים ובתי אבות מכל חלקי הארץ.

ההרצאות המקצועיות ניתנו על ידי אנשי מקצוע בכירים. ד"ר מרק וייזר, מנהל מחלקה פסיכיאטרית, דיבר על מתן תרופות לחולים אחרי התקף פסיכוטי. מחקרים הראו שהפחתת תרופות או הורדתן לחולים אחרי התקף פסיכוטי ראשון ו/או שני גורם להרעת מצבם ולחוסר תפקוד. חולים שכלל לא הסכימו לקחת תרופות - מצבם היה גרוע אף יותר.

הדילמה היא איך מסבירים למטופל צעיר או להוריו שהוא יהיה צריך לצרוך תרופות כל החיים. לדבריו, חסרים מחקרים בנדון.

פרופסור שלמה נוי, מנהל בית החולים השיקומי במרכז הרפואי שיבא תל השומר, דיבר על טכנולוגיה מתקדמת לגיל המבוגר וציין, שמחסור במשאב האנושי יגרום לשירות דיגיטלי ממוחשב בבתים של קשישים. המעקב אחר הקשישים יהיה ממוחשב וחלק מהמשימות ייעשו על ידי רובוטים. אפליקציות ילמדו על התנהגות נורמטיבית של קשישים. ההרצאות בכנס היו מעניינות ותורמות לידע מקצועי.

במהלך הכנס הוענקו על ידי משפחת איילון פרסים לעובדים מצטיינים. שלושת העובדים שזכו בפרסים הם:               

  • נסים קעדן - אח 
  • יעלי זינגר - פיזיותרפיסטית
  • נזאם מסארווה - כוח עזר

בנימוקי השופטים נאמר, כי עובדים אלה השתלבו בעבודה ובמשפחת קשת במהירות ובמקצועיות, הם מהווים דוגמה לכל אנשי הצוות בכל הקשור לגישה מקצועית, לאמפתיה לדיירים ולבני משפחותיהם. וכן על האכפתיות ו"הראש הגדול" שהם מפגינים בעבודתם, על עמידה בנוהלי איכות ועל היכולת לעמוד בלחצים ולתת כתף ותמיכה בעת הצורך לשאר אנשי הצוות ולעבוד בשיתוף פעולה מלא.

משפחת איילון הודתה לקשת על ארגון הכנס וציינה, כי האירוע היה מכבד ומרגש מאוד.

קשת מודה למשפחת איילון על תרומתה רבת השנים.