אודות קשת

עמותת קשת נוסדה בשנת 1981 על רקע מציאות מציאות דמוגרפית, שבה תוחלת החיים הולכת ועולה ומחייבת מתן מענה קבוע לדור שלם אוכלוסייה בוגרת, שלא קיבלה פתרון הולם מהממשלה או מהרשויות העירוניות. עם השנים הפכה קשת לעמותה הציבורית גדולה, הנותנת מענה לקשישים תשושים, תשושי נפש וסיעודיים.

קשת היא עמותה ציבורית, הפועלת ללא כוונות רווח למען האוכלוסייה הבוגרת, באמצעות מוסדות גריאטריים, מרכזי יום למבוגרים, בתי אבות, כולל בתי אבות סיעודיים, מרכזים רבי-שירותים ושירותים קהילתיים.

הדיירים הנמצאים במוסדות קשת שייכים לכל הקשת הסוציו־אקונומית. אחד העקרונות המובילים בקשת הוא שדין פרטי כדין ציבורי ואלה שנכנסים למוסדות באופן פרטי משלמים סכום דומה לתשלום הציבורי עבור אותה מיטה וכולם זוכים לטיפול מיטבי בסטנדרטים גבוהים.
סמכויות ניהול העמותה נמצאות בידי הוועד המנהל והוא אמון על יישום התקנון, שבו באים לביטוי מטרות העמותה וחזונה, וכן על שקיפות ותקינות עשייתה. בין חברי הוועד המנהל מכהנים בעלי תפקידים בכירים, הפועלים ללא שכר.

יתרונות קשת

הטיפול שקשת מעניקה לקשישים זוכה לציונים גבוהים ביותר ועומד בסטנדרטים של משרדי הבריאות והרווחה ובתקני איכות ומצוינות של ISO 9001.

מדיניותה של קשת מכוונת להשקעה בלתי מתפשרת בהון האנושי, למצוינות בשירות, לעבודה מתוך שקיפות ויחסי אמון, לשיפור השירותים הקיימים ולביסוס מערכת היחסים עם גורמים מקצועיים שונים. עובדי קשת מספקים מענה לצורכי הדיירים מתוך ראיית טובתם והקשבה לקולם.

קשת, עמותה ציבורית ללא כוונות רווח, עם ניהול מקצועי מוקפד, שומרת על איתנות ויציבות כלכלית. קשת משקיעה את הכנסותיה בטיפוח הלקוחות, בשדרוג המוסדות ובפיתוח ההון האנושי. כל זאת לקידום איכות חייו של האדם הזקן ללא הבדל בין חסרי אמצעים לבעלי אמצעים ומתוך שמירה על כבוד הקשיש, זכויותיו ומצבו הפיזי והרגשי.

במוסדות קשת נמצאים קשישים במצבים בריאותיים שונים, עצמאיים, תשושים, תשושי נפש וסיעודיים. קשיש הנכנס לאחד ממוסדות קשת מקבל מענה לצרכיו בהתאם ליכולת התפקוד שלו וגם במצבים שבהם בריאותו מידרדרת.

מוסדות קשת ברובם נמצאים בסביבה ירוקה, מטופחת ונעימה. למשל: המרכז הרפואי גריאטרי צהלון ממוקם במרכזה של יפו, מוקף מדשאות ופינות חן מוצלות, מזרקות וגנים, המעניקים תחושה מרגיעה וייחודית לדיירים ולמבקרים. המרכז הרפואי גריאטרי גבעת השלושה נמצא במרכז העיר פתח תקווה, בשטח של כ־40 דונם של מרחבים ירוקים ואווירה כפרית מרגיעה.

קשת מפתחת שירותים קהילתיים לטובת האוכלוסייה המבוגרת בתל אביב-יפו.  במסגרת זאת, פועלים מועדונים קהילתיים, המקיימים תכניות פנאי ותרבות מגוונות לחיזוק ולהידוק הקשר עם הסביבה ועם קבוצות אוכלוסייה אחרות, והם פתוחים גם בפני תושבי הסביבה.

קשר שוטף עם המשפחות מתקיים לאורך כל שהות האדם באחד ממוסדותיה של קשת, כאשר העובדים מהווים אוזן קשבת למשפחות בכל נושא. הצוותים עוסקים גם בכל הקשור להידוק הקשר עם המשפחות ולתמיכה בהן בעת ההתמודדות עם אשפוזו של בן המשפחה כולל קבוצות תמיכה וליווי רוחני.

קשת מקיימת שיתוף פעולה עם משרדי ממשלה, רשויות מקומיות ובעיקר עיריית תל אביב-יפו, אשל-ג'וינט ישראל, עמותות וארגונים שונים, כל זאת למען פיתוח שירותים וקידום תכניות חדשות לאוכלוסייה המבוגרת.

מוסדותיה של קשת פתוחים בפני בני כל העדות והעמים. העובדים מייצגים גם הם לאומים שונים ותרבויות מגוונות. כך אפשר למצוא בקרב העובדים, במגוון תפקידים, ערבים ויהודים, נוצרים ומוסלמים, יוצאי אתיופיה בצד יוצאי רוסיה וארצות אחרות. קשת פועלת לטיפוח המשאב האנושי, שמירה על איכותו מקצועיותו, ללא הבדל של גזע, דת ומוצא.

אנחנו כאן בשבילכם.​

מלאו את הפרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם​

מוסדות העמותה

אנחנו כאן בשבילכם.

מלאו את הפרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם